Download Template for Joomla Full premium theme.

Deutschland online bookmaker http://artbetting.de/bet365/ 100% Bonus.

Online bookmaker bet365

Revolúcia je nutná

Tom Nicholson pri svojom treťom vystúpení na proteste gorila citoval amerického štátnika Thomasa Jeffersona: „Keď sa nespravodlivosť stane zákonom, odpor sa stane povinnosťou.“ Dnes nie je celkom presne jasné, kto je reálnym autorom tohto výroku. Ale jeho obsah, akokoľvek starý, platí aj dnes. Môžeme pokojne povedať, že nespravodlivosť, korupcia a podvody sú bežný nástroj vládnutia v tejto republike.

A takisto môžeme pokojne povedať, že súčasní politici tento stav nechcú a nikdy nechceli zmeniť, pretože už by tak dávno urobili. Odpor sa takto stal jedinou alternatívou, pretože bez aktívneho postoja bežných občanov, ktorí vyjdú do ulíc a ktorí pôjdu voliť, sa u nás nikdy nič nezmení.

V tomto predvolebnom období sa najčastejšie hovorí o spise gorila ako o najzávažnejšej kauze, aká sa na Slovensku objavila. Ale ľudia nedajme sa oklamať, veď to, že drvivá väčšina politikov sú len predajné šľapky muselo byť každému jasné aj bez gorily! Ako je možné, že po všetkých tých tendroch, amnestiách, nástenkách a emisiách sme sa doteraz nepostavili na odpor? Veď títo ľudia, ktorí sedia na svojich teplých miestočkách, stláčajú gombíky a rozhodujú o peniazoch, ktoré im nepatria, nás okrádajú vyše dvadsať rokov! Nesmieme dovoliť, aby tu ostali aj naďalej, pretože to je tá najlepšia cesta do Grécka. Uvedomme si, čo môže za to, že je tento balkánsky národ na dne. Je to nezodpovedné správanie politikov, rozhadzovanie peňazí a korupcia. Aj Gréci musia mať svoje gorily, sasanky, chobotnice, prokurátorov, finančné skupiny, hoci ich my nepoznáme a ja nechcem, aby sa z nás stalo druhé Grécko.

Som rád, keď vidím, že Slovákom konečne prestalo byť jedno, čo sa s nami deje. Teším sa, že už nikto o nás nemôže povedať, že sme národ holubičí a že si nechávame srať na hlavu. Vyšli sme do ulíc a ukázali sme, že nesúhlasíme s touto gorilou politikou, že nechceme, aby sa ľudia, ktorých sme volili nechali nakladať do zadku bohatými podnikateľmi. Bojím sa však, že po chvíli táto eufória opadne a všetko sa vráti do starých koľají. Zase o nás budú rozhodovať tí istí ľudia, opäť sa vrátia časy pochybných tendrov a vyhýbavých odpovedí. Veď sám Fico priznal, že strana Smer je majster v populizme, a všetci vieme, akí sú to vynikajúci zametači pod koberec

Bojím sa, že za pár mesiacov, keď sa titulky v novinách budú venovať iným veciam, gorilu nahradia nové kauzy a na tú súčasnú sa zabudne.

Toto nesmieme dopustiť. Odpor je právo každého občana, demokracia nie je systém, kde volič pôjde k urnám raz za štyri roky a potom sa ho už politika netýka. Všetkých tých gorilích politikov treba denne kontrolovať a dať im okamžite najavo, ak sa nám niečo nepáči. Nemusíme však hneď vyrábať molotovove kokteily a začať vypaľovať obchody. Prvým nástrojom zmeny sú voľby.

Milý volič je len na tebe, ako sa desiateho marca rozhodneš. Či tu chceme mať známych, stabilných a osvedčených politikov s banánmi v rukách alebo nové tváre bez škandálov. Strana PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ má bezúhonných členov, ktorí sú odborníkmi vo svojej oblasti a majú reálny prínos pre slovenskú politiku. My nie sme pochybne financovaní ako 99% skorumpovaných podnikateľov ani nemáme barmanov na kandidátke ako Nora Monsterová. Nie sme ani žiadni odštiepenci iných primitívnych strán ako skrachovaná Anna Belousovová a naši členovia vedia, koľko stojí rožok v obchode.

Chápeme a považujeme za rozumné, ak sa ľudia pozerajú na nové strany s odstupom. Zároveň však chcem upozorniť, že my sa za nič neskrývame, sme financovaní len z peňazí našich členov a sympatizantov. Sme skupina ľudí bez pochybnej politickej minulosti, ktorí sa už nemohli pozerať na to ZOO v parlamente a chcú niečo zmeniť. Nesľubujeme dvojnásobné platy, ani trojmiestne sumy ako vianočné príspevky každý mesiac aj s venovaním. Naopak veríme, že skutočné bohatstvo štátu má základ v pracovitých rukách svojich občanov a preto sa náš program orientuje práve týmto smerom.

Chceme ísť proti politikom a obmedzovať im ich právomoci s vedomím, že tak konáme sami proti sebe, ak sa dostaneme do parlamentu. Potrebujeme zmenu ústavy, ktorej nedokonalosti teraz využíva prezident pri blokovaní vymenovania genrálneho prokurátora. Potrebujeme zmenu volebných pravidiel, ktoré nás nútia vyberať si menšie zlo a tlačia nás do voľby zdiskreditovaných strán a nie konkrétnych ľudí, ktorým dôverujeme . Chceme zmenu spôsobu prijímania zákonov tak, aby každý uvedomelý občan mohol participovať na vláde a spôsobe riadenia tohto štátu.

Chceme jednoducho revolúciu tohto prehnitého systému, aby sa náš systém vlády podobal viacej na ten švajčiarský. O dôležitých zákonoch sa tam vedú ľudové diskusie, nerozhodujú o nich len politici za zatvorenými dverami parlamentu. Schvaľovanie zákonov nie je možné bez účasti občana, ktorý má prostredníctvom referenda právo vyjadriť svoj súhlas alebo nesúhlas. Tieto referendá sa však budú riadiť inými pravidlami, ako sme na to boli zvyknutí doteraz. Nie je náhoda, že jediné platné referendum, ktoré sa doteraz konalo bolo o vstupe Slovenska do Európskej únie. Chceme zaviesť spravodlivejšie kvórum podpisov voličov potrebné na vypísanie referenda. Zariadime, aby boli občania o dôvodoch a obsahu referenda vždy riadne informovaní. Referendum bude platné pri akejkoľvek účasti voličov, neúčasť sa predsa nemôže chápať ako nesúhlas. Takto sa z občana stane ozajstný silný hráč na slovenskej politickej scéne. Je načase si uvedomiť, že politici nie sú privilegovaná skupina nadľudí, ktorí si po voľbách môžu robiť, čo sa im zachce.

Winston Churchill raz povedal, že demokracia je tá najhoršia forma vlády, okrem všetkých ostatných o ktoré sme sa doteraz pokúšali. My si myslíme, že vždy je možnosť zmeniť veci k lepšiemu.

  • Napísal: Super User
  • Prečítané: 1771x

Polícia alebo mafia?

V polovici roku 2010 prešla slovenská polícia a jej zbor na úplne iný systém hodnotenia a teda aj výkonu práce jej jednotlivých príslušníkov.

Túto zmenu inicioval šéf policajného zboru, Jaroslav Spišiak, dosadený ministerstvom vnútra, jej šéfom Danielom Lipšicom. Nový systém priniesol mnohé zmeny, no veľa policajtov ho odmietalo a kritizovalo. Spišiak ho zaviedol na základe vzoru Veľkej Británie, kde je podľa neho policajt najváženejšie povolanie. Rovnaký výsledok by mal byť vraj onedlho už aj na Slovensku, aspoň to je najbližší cieľ. Policajti sú podľa tohto systému aj hodnotení a závisí od toho, akí sú šikovní a aká je ich práca efektívna. Ak sa snažia, môžu mať vyšší plat a môžu dosiahnuť aj kariérny postup. Policajti sú štvrťročne hodnotení ako neuspokojiví, uspokojiví alebo viac uspokojiví. Ak sú neuspokojiví, prídu o prémie a príplatky, dokonca môžu byť preradení na nižšiu pozíciu.

Dnes, po dvadsiatich rokoch fungovania polície, kedy fungovala formou, ktorá podľa mnohých odborníkov bola finančne náročná pre štát, počas výkonu práce jej príslušníkov ich zrejme dostatočne nemotivovala, a tak jej občania Slovenska až tak nedôverovali, ako by bolo potrebné. Veci sa asi pohli k lepšiemu, no v systéme sú naďalej medzery a niektoré veci je nutné pozmeniť. Je nevyhnutné zabrániť tomu, aby boli členovia policajného zboru podplatiteľní, skorumpovaní či ovplyvniteľní politickou mocou. Príslušníci policajného zboru by jednoznačne mali mať záujem o zlepšovanie stavu slovenskej spoločnosti jej dekriminalizáciou, mali by mať záujem o vyvolanie pocitu dôvery, istoty a bezpečnosti u občanov Slovenska. Súčasnému šéfovi zboru treba držať palce, aby vo svojom snažení pokračoval a doviedol slovenskú políciu aspoň k malému úspechu a jej členov k cieľu, aký si stanovil. Problém je však v tom, že jeho pôsobeniu na tomto poste bude zrejme ohrozené, ak sa k moci a do vlády dostane iná garnitúra, ako tá súčasná. Ako-tak zabehnutý systém sa bude opäť meniť, len tak, z princípu, pretože prišla nová vláda a tá chce vládnuť po svojom. Je dosť pravdepodobné, že veci sa zasa otočia a vrátia do starých koľají, ktoré sme tu mali. Prečo? Pretože vláda sa bude snažiť o dokázanie si vlastného cieľa, že ona je lepšia ako tá, čo tu bola. Je na zváženie, či by nemala prehodnotiť efektivitu spusteného systému a porovnať ho s predchádzajúcim. Nejde len o štatistiky, ide aj o skutočné výsledky. Na ne sa je potrebné spýtať občanov, či sa momentálne cítia istejšie a bezpečnejšie, či polícií viac dôverujú ako pred rokom a pol. Pretože občan sám vie najlepšie posúdiť efektivitu práce policajta. Vie, či mu pomohol keď to potreboval, či sa k nemu správal slušne a či sa o jeho problémy zaujímal. Vie, či sa snažil nájsť páchateľa, ktorý mu čo i len ukradol peňaženku, či ktorý ho okradol na ulici a či sa postavil na stranu spravodlivosti alebo na stranu, ktorá mu ponúkla viac peňazí.

Práve na takéto otázky by mali občania vedieť odpovedať a ak odpovedia v prospech súčasného stavu, nová vláda by nemala meniť systém, mala by sa snažiť ho ešte podstatne vylepšovať a odstraňovať nedostatky, ktoré v ňom určite sú. Pretože zmenou systému na štyri roky sa dosiahne iba chaos, ktorý popletie nielen občanov, ale aj samotných policajtov.

Trhliny systému možno pozorovať neustále. Zrejme najväčším problémom je ešte stále politický vplyv na policajní zbor. Znamená to zasahovanie štátu a vlády do riadenia policajného zboru, respektíve do ovplyvňovania jej príslušníkov. Jednoduchým príkladom je vyšetrovanie kauzy Gorila. Minister vnútra, Daniel Lipšic, mal tento spis ešte pred jeho nedávnym zverejnením. Podľa mnohých vyjadrení je zrejmé, že polícia tento spis už vyšetrovala, no vyšetrovala ho tak, že o tom nik nevedel. A je predpokladateľné, že vyšetrovanie by neprebiehalo riadne, pokiaľ by tento spis nevytiahli médiá, nevznikali by proti nemu masové protesty občanov a tlak verejnosti. Rovnako sa dá predpokladať, že minister vnútra by nemal také oduševnenie pri jeho vyšetrovaní, nezasadzoval by sa tak za jeho úplné došetrenie a neorganizoval by toľko tlačových konferencií, ak by pred dverami neboli predčasné voľby. Je možné robiť si úspešnú kampaň nielen pomocou plagátov a slov na nich, ale aj pomocou slov o tom, aké je podstatné odhaľovať korupciu. Trhliny môžu pozorovať aj občania pri prechádzkach mestom. Mestská polícia sedí v aute, chodí hore dolu a premáva sa po meste s prísnym výrazom v tvári. Kontroluje a dohliada. No v skutočnosti je táto hliadka platená z našich daní a v teréne sa v podstate nepohybuje. Aký obraz si o jej činnosti majú potom vytvoriť ľudia? Ďalším príkladom je nedávno uverejnený príbeh mladého fotoreportéra, ktorý nafotil auto štátnej polície na benzínovej pumpe, za čo ho polícia neskôr šikanovala a vydierala. Neprestali dovtedy, kým sa nepreukázal svojim fotografickým preukazom a kým nevymazal danú fotku. Je jasné, že mladík sa bránil a podal trestné oznámenie a je tiež jasné, že je to príklad strachu, ktorý vyvolali v občanovi policajti. Namiesto toho, keď mala ich prítomnosť vyvolať pocit bezpečia.

Príkladov je naozaj nespočetné množstvo a je potrebné ich postupne odstraňovať. Veď novým heslom polície je chrániť a pomáhať. Treba toto heslo začať uplatňovať aj v praxi a nenechávať sa zneužívať štátnou mocou na diskrimináciu osôb a občanov Slovenska. Netreba sa báť ukázať novú tvár, pretože práve tú ľudia radi privítajú.

http://www.pravoaspravodlivost.sk

http://www.facebook.com/STRANAPRAVOASPRAVODLIVOST

  • Napísal: Super User
  • Prečítané: 1784x

Revolúcia žeby tentokrát biela?

Revolúcia ako nástroj nastolenia spravodlivosti

Nie je vhodnejšia doba ako dnes hovoriť o revolúcií a jej potrebnosti v slovenskej spoločnosti. V bezprostrednej minulosti a veríme, že aj v blízkej budúcnosti sa stretneme s občianskou aktivitou akú pozorujeme v súvislosti s korupčnou kauzou Gorila. Začalo sa to jedným protestom, kde ani samotní organizátori neočakávali takú vysokú účasť. Práve záujem ľudí naznačuje a hovorí o ich nespokojnosti so súčasným stavom spoločnosti. Účastníci protestu sa vyjadrili, že ich viac nebaví znášať bezprávie a nespravodlivosť, ktorej sa dopúšťajú naši verejní funkcionári, zástupcovia v parlamente. Pretože ak si niekoho zvolíme, myslíme si, že bude konať v našom mene a zastupovať naše záujmy v náš prospech.

Ak verejným funkcionárom, poslancom a politikom, vláde dovolíme, aby si narábala s našimi financiami ako chce, neukážeme odpor a nesúhlas, veci sa nepohnú a nezmenia. A v tom tkvie význam revolúcie – v možnosti prejaviť sa, vyjadriť nespokojnosť a nesúhlas. Revolta je odpor, odpor, ktorý sa musí v ľuďoch kopiť, aby vyústil do akcie. Sami politológovia, znalci politickej situácie tvrdia, že politici si dovolia toľko, koľko im dovolíme my. Ak ukážeme, že s ich činmi a hospodárením nesúhlasíme, budú obozretnejší.

Prestaňme sa spoliehať na ľudí, ktorí tvrdia, že musíme šetriť kde sa dá, a pritom sa sami nabaľujú na úkor nás, pracovitých ľudí. Prestaňme im dôverovať tak, ako sme to robili po celých dvadsať rokov. A ako to dopadlo? Podľa strany Právo a spravodlivosť to chce zmenu, výraznú zmenu v systéme. Pretože systém, aký tu máme dnes, nás doviedol do situácie, kedy sa prehlbujú rozdiely medzi sociálnymi vrstvami.

Zastupiteľská demokracie zrejme zažíva svoju krízu. My vidíme riešenie v demokracii priamej. Ako to funguje? Ide nám o to, aby boli ľudia opäť tí podstatní, aby sa dbalo na potreby občanov štátu, aby sa na základnú zložku spoločnosti nezabúdalo. Našim strategickým cieľom je vrátiť výkon moci v spoločnosti občanom, realizáciou prvkov priamej demokracie v riadení štátu. Navrhujeme, aby boli tieto pravidlá konkretizované v ústave, vo volebných pravidlách a v pravidlách ľudového hlasovania.

Na realizáciu tohto kroku máme konkrétne riešenia. V prvom rade navrhujeme iniciovať všeľudovú diskusiu o ústave Slovenskej republiky. Nechceme, aby bola v pôvodnej podobe, ako vyzerá dnes. Jej funkčnosť je jasne ohrozená, pretože pozorujeme trhliny, proti ktorým sa ľudia búria jediným nástrojom, aký majú – vyjadrením svojho názoru prostredníctvom protestu. My navrhujeme, aby sa podľa obsahu diskusie uskutočnili ústavné zmeny, prípadne navrhujeme pripraviť nové znenie ústavy a predložiť ju na schválenie občanom formou referenda. Toto referendum opäť nebude mať pravidlá, na ktoré sme zvyknutí. Chceme inicovať jeho novú formu tak, aby bolo čo najefektívnejšie. Revolúcia v mojom predstavuje zmenu systému , čím chceme docieliť spravodlivosť. Navrhujeme pripraviť návrh zákona o ľudovom hlasovaní takzvaný referendový zákon. V ňom plánujeme stanoviť jednotné pravidlá ľudového hlasovania na úrovni obcí, okresov a štátu. Princípy ľudového hlasovania budú rešpektovať nasledovné pravidlá, ktoré zaručia spravodlivosť referenda. Potrebné kvórum podpisov voličov, potrebných pre vypísanie referenda na príslušnej úrovni, je rovné počtu priemerne potrebných hlasov voličov na zvolenie jedného poslanca do príslušného samosprávneho orgánu. Musí byť zabezpečená spoľahlivá a riadna informovanosť občanov, o dôvodoch, obsahu a termínoch referenda. Referendum môže iniciovať ktorýkoľvek občan s akoukoľvek otázkou, ktorej výsledkom nebude obmedzenie základných ľudských a občianskych práv a slobôd iného občana, či skupiny občanov. Referendum musí iniciovať vždy zákonodarný orgán v prípadoch, kedy má byť dotknutá ústava, či ústavný zákon a v prípadoch medzinárodných zmlúv, dohôd, či paktov, na základe ktorých by mohla byť obmedzená suverenita štátu. Referendum vyhlasuje príslušný samosprávny orgán. Pri splnení podmienky riadnej informovanosti občanov, referendum bude platné pri akejkoľvek účasti voličov na hlasovaní. Výsledok referenda je kladný, vo vzťahu na položenú otázku, ak sa kladne vysloví nadpolovičná väčšina hlasujúcich. Výsledok referenda je záväzný na úrovni zákona. Otázky, ktoré musia byť predmetom referenda, ale neznesú odklad, môže riešiť zákonodarný orgán, aj bez predchádzajúceho referenda, musia však byť dodatočne ratifikované referendom. Už existujúce medzinárodné zmluvy a dohody, ktoré si vyžadujú referendum a neboli prijaté referendom, budú podrobené revízii a v prípade potreby predložené občanom na dodatočnú ratifikáciu ľudovým hlasovaním.

Navrhujem vytvorenie takých volebných zákonov, ktoré budú mať jednotné pravidlá pre všetky voľby vo vnútri štátu, pričom jednotlivé voľby môžu byť spájané. Výnimku môžu tvoriť iba voľby týkajúce sa medzištátnych zoskupení, ako napríklad Európska únia. Volebné akty môžu byť termínovo a organizačne spájané s referendovými. Výraznou zmenou je, že plánujeme, aby boli všetky voľby priame a aby sa volili sa jednotliví občianski kandidáti. Priamymi voľbami sa obsadzujú všetky funkcie poslancov samospráv na všetkých úrovniach a kandidovať má právo každý občan. Žiadna politická strana, či iné zoskupenie občanov, nesmie mať vo voľbách privilegované postavenie vo vzťahu ku konkrétnemu občanovi! Preto sa pridávame k Bielej revolúcii www.bielarevolucia.sk

  • Napísal: Super User
  • Prečítané: 2859x

Zdravý občan je základ zdravej spoločnosti

Funkčné zdravotníctvo

Minulý rok sme zažili ohromný obrat v zdravotníctve. Naši lekári si povedali dosť a odmietli pracovať v podmienkach, aké mali nastolené. Myslíme si, že sa dosiahol určitý pokrok, avšak navrhujeme aj ďalšie zmeny v rezorte zdravotníctva. Predovšetkým nám ide o pacienta, o jeho zdravie a prevenciu jeho zdravia. Našim cieľom je zlepšenie zdravotného stavu obyvateľov Slovenskej republiky. Vychádzame pri tom z predpokladu, že zdravotníctvo ovplyvňuje zdravotný stav populácie len z jednej štvrtiny. Pretože jedine zdravý občan je spokojný, jedine občan, ktorý vie, že štát dbá o jeho zdravie a že pri ňom v ťažkých životných situáciách stojí, jedine taký občan je schopný dôverovať predstaviteľom štátu. Základom je legislatíva, a preto v nej presadíme posilnenie dôvery pacientov voči lekárom a zdravotníckym pracovníkom, a to najmä zavedením skutočne slobodnej voľby poskytovateľa zdravotnej starostlivosti. Myslíme si, že zdravie je prioritou v živote človeka, je základnou hodnotou, ktorá trvá, je neoceniteľným darom. Preto chceme, aby sa zdravie stalo prioritou aj pre vládu Slovenska v ďalšom volebnom období. Navrhujeme, aby sa ním zaoberal nielen rezort zdravotníctva, ale aby bolo prierezovým programom aj ministerstva školstva, kultúry a športu či sociálnych vecí a rodiny, pretože práve tieto sa zameriavajú na výchovu a rozvoj našej budúcej populácie.

Strana PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ po konzultácií s odborníkmi vidí riešenie v ambulantnej sfére a v podpore spoločných lekárskych praxí. Chceme podporovaťa klásť dôraz na komunitnú a ponemocničnú starostlivosť, tak , aby sestra a lekár boli čo najbližšie k pacientovi. Mnohokrát sa totiž stáva, že po pobyte v nemocnici pacient nie je doliečený, jeho stav si vyžaduje dodatočnú starostlivosť, o ktorej jeho príbuzní nemajú byť odkiaľ poučení. Sme preto za rozšírenie zdravotnej starostlivosti v komunitnej, skupinovej sfére, kde by sa k pacientovi pristupovalo individuálne so zreteľom na jeho zdravotný stav. Dnes znamená návšteva u lekára dovolenku alebo voľno z práce a čakáreň plnú nervóznych ľudí. Lekár nakoniec nemá možnosť venovať sa pacientovi natoľko, ako by bolo potrebné, a z návštevy lekára aj z lekárskeho povolania plynie znechutenie. Strana PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ navrhuje presadiť striktné dodržiavanie povinnosti pre poskytovateľov zdravotnej starostlivosti objednávať si pacientov na určité termíny. Je nutné, aby sa skrátila doba čakania na ošetrenie, čím sa zefektívni celý návštevný proces v ambulancii.

Našou ďalšou prioritou je prevencia zdravia. Ak sa o ňu človek usiluje, výrazne si skráti pobyt v nemocničných zariadeniach, čakaciu dobu v ambulanciách, návštevu u lekára a, čo je najpodstatnejšie, bude sa cítiť zdravý a vitálny. V rámci podpory sa zameriame na najefektívnejší spôsob liečby – prevenciu. Plánujeme spolupracovať s odborníkmi na vytvorení dlhodobých, nepolitických štátnych zdravotných programov pre prioritné typy ochorení. Pri prevencii je podstatná informovanosť pacienta, pretože jedine sám si môže pomôcť svojim životným štýlom a dodržiavaním zásad zdravého života. Veľký dôraz preto chceme klásť na zlepšenie vzdelávania a informovania pacientov, ich priame zapojenie sa do liečby. Zabudnúť nemôžeme ani na podporu preventívnych programov s cieľom predchádzať komplikáciám u chronicky chorých pacientov. Otvoríme diskusiu o solidarite s pacientmi, ktorí si úmyselne poškodzujú svoje zdravie a zavedieme priamu zainteresovanosť občanov na prevencii a na spolupráci pri liečbe formou bonusov na individuálnych účtoch. V centre nového modelu poskytovania zdravotnej starostlivosti bude pacient, ktorý si bude vyberať zdravotnícke zariadenie a zároveň kontrolovať svoje náklady na zdravotnú starostlivosť, nevyhnutné bude sprístupniť pacientom informácie potrebné pre slobodnú voľbu lekára a naštartovať procesy vzdelávania a výchovy informovaných pacientov.

K zmene zdravotníctva na Slovensku máme prichystaný jednoduchý kľúč - ozdravenie systému formou vrátenia kontroly nad zdravotnou starostlivosťou do rúk pacientom. Rozhodujte sami, koľko zdravotnej starostlivosti a poistenia si kúpite. Navrhujeme zavedenie individuálnych zdravotných účtov. Prostredníctvom nich každý občan získa určitý obnos peňazí na základe prerozdelenia redistribučného odvodu. Takýto plán by sa vrátil k pôvodnému zmyslu poistenia. Úspory by patrili pacientovi, pacienti by boli motivovaní pýtať sa na všetky otázky, ktoré kladieme, keď niečo nakupujeme, napr. koľko ktoré vyšetrenie stojí a či je nevyhnutné, prípadne aká je jeho cena u konkurenčného poskytovateľa. Základom a prioritou strany Právo a starostlivosť je, aby občania mali v každom regióne dostupnú zdravotnú starostlivosť vo všetkých základných medicínskych odboroch. Ako? Presadíme reálne ceny za zdravotné výkony. Na druhej strane nesmieme zabúdať na postavenie lekárov, sestier a ostatných zdravotníckych pracovníkov v spoločnosti, a to predovšetkým v oblasti ich odmeňovania. A v riadení nemocníc a zdravotníckych zariadení presadíme nezávislosť. Nezávislosť vo výberoch, ktorých podstatou bude profesionalita, nie politické nominácie. Chceme, aby zdravotné poisťovne a zdravotnícke zariadenia s majetkovou účasťou štátu riadili renomovaní manažéri, nie politici a ich poskokovia.

http://www.pravoaspravodlivost.sk

http://www.facebook.com/STRANAPRAVOASPRAVODLIVOST

  • Napísal: Super User
  • Prečítané: 2792x

Redakcia novín Právo A Spravodlivosť
Nitrianska 119
940 01 Nové Zámky
0911122441
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Naše myšlienky

  • Vrátiť dôveru politike,
    politikom a spoločne
    s každým, kto prejaví
    záujem spolupodieľať sa
    na riadení veci verejných.
    Znížiť mieru nespravodlivosti,
    ktorú pociťujú jednotlivci.
    Zabezpečiť nasledujúcim
    generáciám perspektívu.

Niečo

Niečo